Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego niedziela, 15 wrzesień 2024 niedziela, 15 wrzesień 2024
TOR
52-105
WŁO
Sisu Arena
Było blisko tylko przez 12 minut tego spotkania. Anwil Włocławek bardzo mocno pokazał gdzie mamy braki, nad czym pozostało nam popracować w czasie pozostałym do rozpoczęcia sezonu oraz jakie wyzwania czekają nas w nadchodzącym sezonie.

Mecz na pewno zostanie szczegółowo przeanalizowany przez sztab szkoleniowy, ale my ograniczymy się tylko do streszczenia pierwszej kwarty, w której dość szybko straciliśmy sześć punktów po rzutach włocławian z daleka. Po pierwszych 5 minutach było już 8:15, ale jeszcze przed przerwą udało się zniwelować stratę do trzech oczek przy stanie 16:19. Anwil jednak dobrze zakończył pierwszą kwartę i na przerwę schodziliśmy przy stanie 20:25. Powalczyliśmy jeszcze chwilę na początku drugiej kwarty ale to było na tyle. Wtedy Anwil zaczął odjazd i od stanu 25:30 kolejne 8 minut wygrali 24:7 i do szatni schodziliśmy z rezultatem 32:54.

Po przerwie zaliczyliśmy gigantyczny wręcz przestój, a Anwil raził wtedy z każdej pozycji. Już po kilku minutach było 67:32 i tak naprawdę ostatnią część sparingu wykorzystaliśmy na sprawdzanie jak poszczególne piątki radzą sobie z konkretnymi zadaniami. Ostateczny wynik to 105:52 dla Włocławian i to oni po raz drugi cieszą się ze zdobycia Pucharu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Arriva Polski Cukier Toruń 52:105 Anwil Włocławek (20:25, 12:29, 11:36, 9:15)